Poziv za iskazivanje interesa dionika plave ekonomije regije Dalmacije za predstavljanje i umrežavanje s dionicima iz norveške regije Trøndelag

Tražite poslovnog partnera na norveškom tržištu ili želite istražiti mogućnost suradnje?

Projekt OTIMEDT odabranim dionicima iz područja plave ekonomije omogućuje umrežavanje s tvrtkama iz Norveške regije Trøndelag koje uključuju bilateralna virtualna događanja i onsite B2B sastanke u Splitu i Trondheimu.

Za prvi dio sudjelovanje u virtualnim događanjima trenutno je otvoren poziv za iskazivanje interesa:

Zašto se prijaviti?

• Mogućnost predstavljanja svoje tvrtke i svojih proizvoda ili usluga norveškim dionicima
  • Studijsko putovanje
  • Umrežavanje s norveškim dionicima (tvrtkama, institucijama i sveučilištima)
  • Mogućnost ostvarenja bilateralne suradnje s renomiranim tvrtkama iz norveške regije Tronderlag
  • Mogućnost odlaska na plaćeno putovanje u Trondheim u lipnju 2024. godine

Tko se može prijaviti?

Sve tvrtke, institucije, sveučilišta i ostali dionici iz područja plave ekonomije iz regije Dalmacije koja uključuje županije Zadarsku, Šibensko-kninsku, Splitsko-dalmatinsku i Dubrovačko-neretvansku. Prijaviti se mogu svi dionici koji djeluju u sljedećim podsektorima podmorske (maritime) i morske (marine) industrije ali i ostali dionici:

Uključeni podsektori podmorske (maritime) industrije su:

• Construction of ships/vessels and floating structures
  • Technical consultancy
  • Drones and autonomy
  • Software
  • Propulsion and maneuvering
  • Technical equipment
  • R&D
  • Subsea equipment

Uključeni podsektori morske (marine) industrije su;

• Technical equipment and installations
  • Software
  • Technical advisory
  • Farming technologies
  • Fish health, environment and R&D
  • Seafood farming and processing

Virtualno događanja će biti organizirana u obliku „pitching sesija“. Nakon virtualnog događanja, po odabiru dionika iz hrvatske i norveške koji su iskazali interes za ostvarenje bilateralne suradnje, organizirat će se dva B2B sastanka u Splitu i Trondheimu u travnju i lipnju 2024. godine.

Prijave za iskazivanje interesa traju do 31. siječnja 2024. godine, a prijaviti se možete na poveznici.

Odabrani dionici će biti kontaktirani početkom veljače 2024. godine s dodanim informacijama za sudjelovanje na virtualnim događanjima.

O projektu OTIMEDT (“Razmjena tehnoloških inovacija u plavoj ekonomiji između regije Dalmacije i Trøndelag“)

Glavni cilj OTIMEDT inicijative je uspostava bilateralne suradnje dionika plave ekonomije između regije Tronderlag (Norveška) i regije Dalmacije (Hrvatska). Kroz aktivnosti inicijative izrađena su dva izvješća o mapiranju; jedno za norvešku regiju Tronderlag i jedno za hrvatsku regiju Dalmaciju kroz koje su identificirani ključni akteri u sektoru plave ekonomije identificirati. Po završetku bilateralnih događanja izradit će se izvješće o tržišnoj razmjeni koje će biti bazirano na provedenim bilateralnim događanjima.

Trajanje inicijative: 20. ožujka 2023. godine31. srpnja 2024. godine

Kordinator inicijative: Sveučilište u Splitu (UNIST)

Partner inicijative: Trondheim Tech Port (TTP)

Budžet: 100.000,00 EUR

Bilateralna inicijativa OTIMEDT financirana je u okviru Fonda za bilateralne odnose EGP i Norveškog financijskog mehanizma za razdoblje 2014. – 2021.