Odobreno financiranje tehnoloških eksperimenta hrvatskih tvrtki unutar projekta BOWI

Unutar projekta „Boosting Widening Digital Innovation Hubs“ – BOWI tehnološki eksperimenti četiriju hrvatskih tvrtki odabrani su za financiranje među 175 prijavitelja iz 9 regija Europske Unije.

Odabrani eksperimenti ostvarili su financiranje u visini do 60.000 eura kako bi primjenom naprednih digitalnih tehnologija umjetne inteligencije, interneta stvari i strojnog učenja razvili i unaprijedili postojeće procese i proizvode iz raznih područja. Kroz eksperimente se očekuje razvoj naprednog sustava nadzora u lukama, glasovnog upravljanja u skladištima, nadzora kretnji životinjskog svijeta, kao i razvoj specijaliziranih naočala za pratnju kretnji oka za primjenu osobama s disleksijom.

Financirani eksperimenti:

• Intelligent port/harbor video surveillance system (IPHVSS) – Komplet sistem d.o.o.
  • ASR Android upgrade for VoiceXtreme (ASR-VOX) – Špica sustavi d.o.o.
  • Smart Wildlife Surveillance (SWS) – Oikon d.o.o.
  • ReadTrack Glasses (RTG) – Omolab komunikacije d.o.o.

Tehničku i poslovnu podršku tehnološkim eksperimentima će pružati Blue European Digital Innovation Hub (Bluedih) kojeg koordinira Sveučilište u Splitu te IoT Digital Innovation Hub kojeg koordinira Air Institute iz Španjolske.